Ismét Diákolimpiai Országos bajnoka van a mezőnyárádi iskolának

nyárádiákolimp1

2023 május 26-27-én Zalaegerszegen rendezték meg a Diákolimpiai Atlétika-Egyéni és Váltófutó Pályabajnokság valamint Többpróba országos döntőjét. Összevont iskolánk három számban is érdekelt volt. Az egyéni síkfutás 600 méteres döntőjében Szurmai Ábel 6. osztályos tanulónk állhatott rajthoz és 1:35,34 másodperces időeredménnyel, pár másodperccel elmaradva az országos csúcstól Magyarország bajnoka lett és a dobogó első fokára léphetett fel.

4x100 méteres fiú váltócsapatunk a Kvaszta Dávid, Kiss Olivér, Johnston Maddox, Szurmai Ábel, 6. osztályos váltónk az 5. helyen végzett.

nyárádiákolimp3

Többpróba csapatunk 4 versenyszámban vett részt az országos döntőn és a 10. helyen végzett. A csapat tagjai: Kvaszta Dávid, Szurmai Ábel, Jablonszki Szebasztián, Kiss Olivér, Johnston Maddox, Dobai Gellért. Kvaszta Dávid egyéni összetett versenyben az 5., míg Szurmai Ábel a 7. helyen végzett.

nyárádiákolimp4

Iskolánk tibolddaróci és mezőnyárádi versenyzői méltón képviselték Vármegyénket, iskoláinkat, lakóhelyüket. Az elért eredmények azért is értékesek, mert nagy létszámú iskolákkal, sportiskolákkal szemben, kisiskolaként tudták elérni ezeket a nagyszerű eredményeket. Köszönjük a tibolddaróci II. Rákóczi Ferenc Tagiskola és a mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános iskola testnevelőinek - Kósa Gabriella Tünde és Gallik Gábor - munkáját.